Neviena rotaļlieta nav 100% nekaitīga sunim un nesabojājama. Pirms rotaļlietu dodat sunim pārbaudiet tās izturību un drošību. 

Suņi rotaļājas arī ar muti. Ar muti suns rotaļlietu satver, nes un met, vai pat kož tajā un košļā to. Tādēļ ir svarīgi, lai rotaļlieta būtu izgatavota no droša un netoksiska materiāla. Padomājiet, vai jūs būtu gatavi suņa rotaļlietu ielikt savā mutē?

Lasiet etiķeti

Vienmēr izlasiet etiķetē vai uz iepakojuma sniegto informāciju, kā arī izlasiet lietošanas instrukciju (ja tāda ir ietverta). Kurā valstī rotaļlieta ir ražota? No kāda materiāla tā ir ražota? Vai ražotājs sniedz lietošanas ieteikumus un drošības brīdinājumus? Pat uz suņiem paredzētām rotaļlietām var atrast brīdinājumus par to, ka šīs rotaļlietas sunim drīkst dot tikai saimnieku uzraudzībā. Tomēr bieži vien rotaļlietas sunim ir pieejamas, arī paliekot mājās vienam. Dažādu suņu rotaļlietu kvalitāte ir ļoti atšķirīga. Tās var būt lielapjoma ražošanas produkts, kas ir importēts no Tālajiem Austrumiem, vai kvalitatīvs produkts ar dažādām etiķetēm, kas apliecina produkta nekaitīgumu. Jebkuru rotaļlietu var sabojāt vai salauzt.

Aplūkojiet un pasmaržojiet

Pārbaudiet rotaļlietu. Pārbaudiet, vai tai nav spēcīgas vai ķīmiskas smaržas? Vai nav izmantotas dažādas krāsvielas? Vai tā nesatur plastifikatorus? Vai tai nav tādu daļu, kas var viegli atdalīties, piemēram, pogas un saites? Kāds materiāls ir izmantots pildījumam un vai tas ir drošs? Ja jums ir kādi jautājumi, sazinieties ar ražotāju, jo ražotājs pilnībā pārzina savu produktu. Ja atbildes uz jūsu jautājumiem netiek sniegtas, tas var liecināt par ražotāja attieksmi pret klientiem. 

Saspiediet, salokiet un pavelciet!

Pavelciet aiz rotaļlietas tā, kā to darītu suns. Vai rotaļlieta netiek sabojāta, tostarp vīles neirst? Piemēram, ir svarīgi, lai “lidojošais šķīvītis” būtu veidots no mīksta un elastīga materiāla. Lai par to pārliecinātos, saspiediet un salokiet to, kā arī nolieciet to uz zemes un dažas reizes uzleciet uz tā un uzsitiet ar kāju pa to. Pēc tam mēģiniet ar abām rokām salocīt apmēram vidusdaļā. Vai iepriekš minēto pārbaužu laikā tas ieplīsa vai saplīsa? Tā var notikt arī tad, kad suns šķīvīti noķer ar zobiem! 

Novērsiet iznīcināšanu

Ar trauslākām rotaļlietām atļaujiet spēlēties tikai tad, ja atrodaties blakus, un nekavējoties noņemiet tās, ja suns rotaļājas pārāk brutāli. Tādējādi izvairīsieties no rotaļlietu iznīcināšanas. Bieži dzirdam kādu sakām: “Skat, viņš visu izposta!”. Tomēr parasti tā notiek tādēļ, ka saimnieks savlaicīgi neiejaucas un neuzrauga savu suni, kad tas rotaļājas. Vai arī rotaļlietas tiek dotas kucēnam, kurš pasauli atklāj ar zobiem, vai junioram, kuram ir dabisks refleks košļāt priekšmetus. 

Izziniet sava suņa rotaļāšanās paradumus

Daļai suņu patīk plīša rotaļlietas. Vieni ar tām rotaļājas prātīgi, savukārt citi to dara brutālākā veidā. Izziniet sava suņa rotaļāšanās paradumus un to, kas viņam patīk. Daļai suņu patīk izjaukšanas process. Pat bez izpostīšanas. Veikalos ir pieejamas suņiem paredzētas plīša puzles. Meklējiet pakalpojumā Google suņu puzli “Hide A Squirrel” (Paslēp vāveri), vai arī izmēģiniet šo plīša kubu, no kura suns var mēģināt izņemt bumbas.

Ieteikumi par spēlēm

  • Izvelieties atbilstoša lieluma rotaļlietas — ne pārāk mazas, tomēr pietiekami lielas. Netaupiet līdzekļus, pērkot neatbilstoša lieluma rotaļlietu!
  • Nedodiet sunim tenisa bumbiņu, jo pie tās šķiedrām pielīp smiltis, kas rada smilšpapīram līdzīgu efektu. Šī bumbiņa var nopietni bojāt suņa zobus.  
  • Bērniem paredzētās rotaļlietas parasti tiek rūpīgāk pārbaudītas, tādēļ tās ir ievērojami drošākas par suņu rotaļlietām.
  • Vai savam sunim rotaļāties dodat bumbu ar caurumu? Vienmēr pārbaudiet, vai tajā ir arī otrs caurums, citādi, ja suns bumbā ieliks mēli, tajā veidosies vakuums.
  • Koku zari nav rotaļlieta! Tie bieži izraisa nopietnas mutes traumas. Piemeklējiet a drošāku alternatīvu.

Garantija

Daļa ražotāju ar saviem izstrādājumiem cenšas sev veidot labu reputāciju, tādēļ piedāvā 100% apmierinātības garantiju vai solījumu nomainīt salauztās rotaļlietas. Tādas ir “Planet Dog” un “Zogoflex” rotaļlietas, ko piedāvā uzņēmums “West Paw Design”. Tāda ir arī “Kong Company” rotaļlieta  “Kong Extreme”, kas ir izgatavota no īpaši izturīgas melnas gumijas un tiek uzskatīta par neiznīcināmu šīs populārās rotaļlietas versiju. 

Košļājamas rotaļlietas

Ir pieejamas speciāli košļāšanai paredzētas rotaļlietas. Sunim košļāt drīkst dot tikai tādas rotaļlietas, kurās viņš var tikai nedaudz iekosties. Ja rotaļlieta būs pārāk cieta,&nbspvar tikt bojāti zobi. Veterinārārsti jau ir publicējuši brīdinājumu par šādām rotaļlietām: “Antler” (brieža raga fragments), “Buffalo horn” (bifeļa raga fragments), “Dino bone” (īpaši liels kauls) un “Nylon bone” (kauls, kas izgatavots no neilona), jo, tos košļājot, pastāv liels risks nolauzt dzerokli. Nelieli zobu lūzumi var ilgstoši netikt pamanīti, un dažkārt tie izraisa ļoti sāpīgas infekcijas. 

Ņemiet vērā!

Neviena rotaļlieta nav 100% droša sunim. Iepazīstiet savu suni, regulāri pārbaudiet viņa rotaļlietas un izmetiet bojātās vai salauztās. Drošas rotaļlietas un veselais saprāts ir priekšnosacījumi nekaitīgām suņa rotaļām!